خاک پای امام رضا (ع)

تحفه ایست ناچیز هدیه به ساحت امام زمان (عج) و نائب عزیزشون.

خاک پای امام رضا (ع)

تحفه ایست ناچیز هدیه به ساحت امام زمان (عج) و نائب عزیزشون.

سلام واحترام

امید است این هدیه را امام زمان عج از این حقیر بپذیرد.
اگر اومدی تو وب من بدون که رزقت بوده و ان شاءالله بتونم کمکی کرده باشم.
یا زهرا س

التماس دعا فقط برای فرج

۸ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

وای خــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا!

چقدر خوشحالم

برای چادرم!
وقتی بیرون می روم مرد چشم چران دیگر هیچ جذابیتی ندارد برایش نگاه کردن به من!

چون جز برق سیاهی چادرم چیزی نمی بیند که چشمشان را بزند!

مادرم زهـــــرا س

ممنونم از یادگاریتان............

یا زهرا س
  • خاک پای امام رضا (ع)

حکم ابرو برداشتن آقایان چیست؟


حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی):
اگر تشبّه مرد به زن محسوب شود و یا مفسده انگیز باشد و یا ترویج فرهنگ مبتذل غرب به حساب آید جایز نیست.


حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):
جایز نیست مردان خود را شبیه زنان کنند، ولی اصلاح جزیی و مرتب کردن بعضی از قسمتها که منظره خوشایندی ندارد، اشکالی ندارد.بنظرتون این کار،چیزی جز تشبه زن به مرده؟ واقعا باید تاسف خورد از مردانی که از مرد بودن خودشرم دارند...

یازهرا س


  • خاک پای امام رضا (ع)

شهید عزیز مرتضی حیدرپور


خواهرشون   تعریف می کرد ندمیگفتندبهش می گفتم مرتضی، آخرش ما نفهمیدیم تو اونجا(جبهه) چیکاره ای ؟چیکار میکنی؟میگفت: هیچی آجی ته سنگرو جارو می زنیم.کارخاصی نمیکنیم.بعدش که شهید شد فهمیدیم  فرمانده بوده و به ما نگفته.


یه بار پاچه شلوارشون رفته بوده بالا .جای ترکشا معلوم شده بوده.خواهرشون:جای ترکشا گود افتاده بود.گفتم مرتضی چی شده پات گفت هیچی آجی .چیز خاصی نیس.و فوری پاچه شلوارشو کشیده رو پاش.


خواهرشون تعریف می کرد: یه بار که اومده بود از جبهه خونمون ،شب براش لحاف و توشک گذاشتم تو اتاق که بخابه.صبح که پاشدم دیدم خوابیده رو زمین .توشکم پهن نکره.گفتم:مرتضی براچی پهنشون نکردی؟ گفت"آجی بچا تو جبهه جا نرم و گرم ندارند اونوقت من رو توشک بخابم؟


بیست روز بود عقد کرده بود که شهید شد...

دفعه آخر که می خواست بره جبهه به خانم تازه عقد کرده اش گفته بود : روح انگیز جان،آنان که رفته اند کار حسینی کرده اند ، آنان که مانده اند باید کار زینبی کنند...


تو شجاعت حرف نداشت...

داشتند خونه شونو بازسازی می کردند،می رفت کمک پدرش بنایی،وقتی موقع ظهر میشد میومد دیگ آب برنج رو برا مادرش میگذاشت رو بار و میرفت کمک پدر....


یازهرا س

  • خاک پای امام رضا (ع)

سه تا حدیث زیبا با سه تا پیشنهاد،عیدی به شما گل های مومن و مومنه(خدا حفظتون کنه برا اسلام)

«مَنِ اتَّکَلَ عَلى حُسْنِ الاْخْتِیارِ مِنَ اللّهِ لَهُ لَمْ یتَمَنَّ أَنـَّهُ فى غَیرِ الْحالِ الَّتى إِخْتارَهَا اللّهُ لَهُ.»

هر که به نیک گزینى خداوند دلگرم باشد، آرزو نمی کند در وضعى جز آنچه خدا برایش برگزیده، باشد.

البته خدا هم این گفته رو تایید کردند: در سوره مبارکه طلاق انتهای ایه شریفه 2 و ابتدای 3

من یتق الله یجعل له مخرجا(2) و برزقه من حیث لایحتسب و مَن یَتَوَکلْ عَلی اللَّهِ فَهُوَ حَسبُهُإِنَّ اللَّهَ بَلِغُ أَمْرِهِقَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکلّ‏ِ شی‏ءٍ قَدْراً(3)

هرکس از خدا بترسد خدا برایش راه نجاتی از گرفتاریها قرار می‏دهد ( 2 ) و از مسیری که خود او هم احتمالش را نمی دهد رزقش می‏دهد و کسیکه برخدا توکل کند خدا همه کاره‏اش می‏شود که خدا دستور خود را به انجام می‏رساند و خدا برای هر چیزی اندازه‏ای قرار داده ( 3)


 

امام باقر علیه السلام :

عَلَیْکَ بِالدعاءِ لْاِخوانِکَ بِظَهْرِ الْغَیْبِ فَاِنَّهُ یَهیلُ الرِّزقَ؛

پشت سر برادران (دینى) خود دعا کن، که این کار روزى را به طرف تو سرازیر می‏کند.

پیشنهاد : هر وقت حال خوب معنوی پیدا کردی و حس کردی بخدا نزدیک شدی، لیست مخاطبین موبایلتو بردار و دوستاتو بیادشون بیار و دعاشون کن.اینقدر حس خوب به ادم دست میده...


اِسْتَنْزِلُوا الرِّزْقَ بِالصَّدقَةِ وَ الْبُکورُ مُبارَکٌ یَزیدُ فى جَمیعِ النِّعَمِ خُصوصاً فِى الرِّزْقِ وَ حُسْنُ الْخَطِّ مِنْ مَفاتیحِ الرِّزْقِ وَ طیبُ الْکَلامِ یَزیدُ فِى الرِّزْقِ؛

با صدقه دادن روزى را فرود آورید، سحرخیزى با برکت است و همه نعمت‏ها، مخصوصاً روزى را زیاد مى‏کند، خط زیبا از کلیدهای رزق است و خوش‏زبانى [هم‏] روزى را زیاد مى‏کند.

پیشنهاد: صبحا که از خواب پا میشی،اول یه سلام به امام عصرت عج بده بعد یه سلام به امام حسین ع بده و برو حتی 100تومن هم که شده بنداز توصدقات.بقول حاج آقا مجتبی تهرانی(رحمة الله علیه):
یازهرا س

التماس دعا برای امام زمان عج و سلامتی نائب  • خاک پای امام رضا (ع)

اگر نگاهی به این فتاوا بندازید تازه متوجه می شید که وهابیت چه دین مضحکیه.

با مطالعه این فتاوا میشه متوجه شد که اسلام چه دین پر مغزو پر از راز و رمزه

وهابیت تلفیقی از بدعت ها و خرافات و جنایت های خونینه.

تبارک الله احسن الخالقینبیست سال دوران باردارى

أبو حنیفه گفته است: اگر مردى بیست سال دور از همسرش زندگى کند و در این مدّت رابطه اى با وى نداشته باشد و افرادى هم شهادت دهند که در مدّت بیست سال از جمع آنان جدا نشده، سپس همسرش باردار شود فرزند در رحم متعلّق به همان مرد است.همچنین اگر پس از بازگشت از سفر بچّه اى یکساله یا بیشتر در آغوش همسرش دید، آن بچّه فرزند خود او خواهد بود. (4)


چهار سال مدّت باردارى

أحمد حنبل معتقد است که دوران بار دارى بیش از چهار سال نیست، پس اگر مردى همسرش را طلاق دهد یا به میرد و آن زن با شخص دیگرى ازدواج نکند وپس از گذشتن چهار سال از وفات شوهر و یا طلاق، فرزندى به دنیا آورد، آن بچّه متعلّق به همان پدر خواهد بود و عدّه طلاق هم تمام مى شود. (8)


یک بچّه و چند پدر!!!!!

أحمد حنبل در فتوایى عجیب و غریب در مورد بچّه اى که دو نفر در باره وى ادّعاى پدرى داشته باشند مى گوید: اگر هیچ یک از آن دو نفر دلیل و مدرک قانع کننده اى نداشته باشند و یا دلیل و مدرک هر یک در تضادّ و مخالف دیگرى بود باید آن کودک را بر کسى که قیافه شناس است عرضه کنند پس اگر او تشخیص داد که یکى از آن دو پدر آن کودک است به آن یک نفر ملحق مى شود واگر تشخیص داد که هر دو نفر پدر کودک هستند به هر دو ملحق مى شود و از هر دو ارث مى برد و آن دو نفر هم از او ارث مى برند.

همچنین اگر بیش از یک نفر ادّعا داشته باشند، با تشخیص قیافه شناس به همه آنان تعلّق خواهد داشت. (9)


عجیب ترین فتوا

اگر شخصی دخترش را که در مشرق زمین است برای مردی که در مغرب زمین است عقد کند و پس از گذشت شش ماه این دختر صاحب فرزند شود. این فرزند از آن پدری است که در مغرب زمین زندگی می کرد. حتی اگر چند سال گذشته باشد و این مرد و زن هرگز به هم نرسیده و نزدیکی نکرده باشند.

و همچنین اگر کسى را از لحظه عقد ازدواج به مدّت پنج سال زیر نظر نگهبانان زندانى کنند، سپس آزاد شود و به منزلش برود و تعدادى فرزند در کنار همسرش ببیند همه آنان فرزندان وى خواهند بود اگر چه فرصت یک لحظه دیدار و ملاقات با همسرش را پس از عقد نداشته است. (10)


ازدواج پدر با دختر

فتواى امام مالک و به تبع او شافعى در حلال بودن ازدواج پدر با دخترش که از طریق غیر مشروع یعنى زنا به دنیا آمده باشد و همچنین با خواهر و دختر پسر و دختر دخترش که به همین روش به دنیا آمده باشند از فتواهاى نادر روزگار است و دلیلى که بر جواز آن نیز آورده است نادر تر از خود حکم و شنیدنى است.

وى مى گوید: به این دلیل نکاح جایز است که این پدر و دختر شرعاً با یکدیگر نسبتى ندارند و بیگانه هستند و چون از راه غیر مشروع متولّد شده است ارث نمى برد و نفقه او هم واجب نیست. (14)

مالک و شافعی فتوا داده اند: نکاح و ازدواج با دختر و خواهر و دختر فرزند و دختر برادر و دختر دختر جایز می باشد. (المغنی ابن قدامة 7/485)


اقامه دو شاهد دروغ !

در کتاب الحیل از بخاری نوشته شده است که: بعضی گفته اذن ندهد دختر باکره خود را تا با او ازدواج نماید پس می تواند حیله (نقشه) بزند و دو شاهد دروغ اقامه کند بر اینکه آن دختر را با رضایت خود او عقد کرده است و به این جهت قاضی حکم کند به صحت نکاح او و حال آنکه شوهر می داند که شاهدان دروغ گفته اند. پس باکی برای او نیست که با آن دختر جماع کند و همین ازدواج صحیحی است. (صحیح بخاری8/62)


جواز زنا با زن خدمتکار

ابن ماجشون از فقیهان مالکى مى گوید: اگر کسى با زنى که خدمتکار اوست زنا کند حدّ شرعى بر او جارى نمى شود. (17)


شیر گاو و گوسفند و فتواى خواهر و برادرى

به یاد داشته باشید که اگر چند نفر از شیر یک گوسفند استفاده کنند خواهر و برادر رضاعى مى شوند و داستان محرمیّت و حرمت ازدواج دامنگیرشان خواهد شد!


جواز استمناء (خود ارضایی)

از مجاهد نقل شده که گفته است: آنانکه پیش از ما مى زیسته اند پسران جوانشان را به استمناء و همچنین دختران و زنان را به استفاده از وسیله اى براى خود ارضایى وادار مى کرده اند تا از زنا دورى کنند. (21)

ابن جریح از عمرو بن دینار نقل مى کند که گفته است: مانعى در جایز نبودن استمناء نمى بینم. (22)


همجنس بازى با مملوک

ابن سهل أبیوردى شافعی که او را یکی از امامان دنیای خود از حیث علم و عمل و از بزرگان فقهاء خود می دانند, در فتوایش گفته است: اگر کسى با مملوک خودش یعنى جوان و مردى که خریده است لواط کند حدّ شرعى بر وى جارى نمى شود ولى اگر با مملوک دیگرى باشد حدّ جارى مى شود. (32)


نیم خورده سگ وخوک پاک و حلال است

اگر تا کنون شنیده بودید که این دو حیوان نجس و حرام گوشت هستند ولى بشنوید که رئیس فرقه مالکیها فتوا به پاکى و حلیّت داده است، و مى گوید: سگها و خوکها طاهر وپاک هستند و نیم خورده آنان نیز پاک و مى شود با آن وضو گرفت و آن را نوشید واگر پوزه آنان با غذا تماسّ پیدا کرد آن غذا حرام نیست و دستور به شستن ظرف غذا صرفاً از روى تعبّد است نه دلیل شرعى. (39)


خوردن کرم و حشرات

إمام مالک رهبر و پیشواى مالکیها خوردن حشرات و حیواناتى مانند کرم و سوسک و موش و سوسمار ومار و غیر آن را جایز دانسته و بر اساس آن فتوا داده است. (40)

گوشت حیواناتى که به روش غیر شرعى ذبح شده باشند حلال است

فقیه و پیشواى شافعیان فتوا به حلّیّت گوشت حیوانی می دهد که به روش غیر شرعی ذبح شده باشد و می گوید: ذکر نام خدا مستحبّ است نه واجب. و دیگران مانند: فخر رازى و پیشواى حنبلیان نیز وى را تأیید وهمراهى کرده اند. (41)


تغییر سنّتها به بهانه ضدّیّت باشیعه !!!

انگشتر

نویسنده کتاب هدایه که حنفى است مى نویسد: انگشتر در دست راست سنّت و مشروع است ولى چون رافضیان (شیعه) اینگونه استفاده مى کنند، ما اهل سنّت انگشتر را در دست چپ قرار مى دهیم. (44)

و اوّل کسى که این سنّت را تغییر داد و با سنّت مخالقت نمود معاویه بود. (45)


عاشورا و عزادارى

اسماعیل بروسوى در کتاب تفسیرش آورده است: مستحب است در روز عاشورا اعمال و کارهاى نیک مانند صدقه دادن روزه گرفتن و ذکر و یاد خدا را انجام دهید و سزاوار نیست که مؤمنان به یزید ملعون و شیعیان و خوارج شباهت پیدا کنند، یعنى نباید روز عشورا را مانند یزید عید و یا مانند شیعیان روز عزادارى و غم و اندوه قرار دهید.

هر کس در آن روز سرمه به چشمش بکشد به یزید و پیروان او شباهت یافته است اگر چه براى سرمه در آن روز دلیل و مدرک داریم ولى ترک سنّت وقتى که شعار اهل بدعت شد خود سنّت است مانند انگشتر در دست چپ قرار دادن.


مسافرت براى زیارت پیامبر صلی الله علیه و اله سفر معصیت است!

ابن تیمیّة در یکى از فتواهایش مى گوید: مسافرت به قصد زیارت قبر رسول اللّه صلی الله علیه و اله جایز نیست و سفر معصیت و گناه است، زیرا مسلمانان بر حرمت آن اتفاق دارند و چنین مسافرتى مشروع نیست. (50)


مسافر در روزه گرفتن و نه گرفتن آزاد است

رهبران و پیشوایان چهار مذهب فقهى اهل سنّت مسافر را در سفرش در صورتى که شرایطش محقّق باشد بین روزه و افطار آزاد مى دانند.


جواز وضو ساختن با شراب !

سید شریف مرتضی در کتاب الناصریات خود با ذکر اسناد عدیده می نگارد:ابوحنیفه و محمد فتوی به وضو گرفتن با شراب داده اند. (52)

سفیان ثوری گفته است: وضو و غسل کردن با شراب خرما جایز است.


بطلان وضو با دست زدن به شیعه !

شافعی که جواز وضو با آب نیم خورده سگ را قاتل است در جای دیگر اینگونه فتوی می دهد: بر ما واجب است هنگامی که وضو می سازیم با آن رطوبت, به رافضی (شیعه) دست نزنیم. در غیر این صورت باید مجددا طهارت حاصل کنیم. (قابل توجه این است که به عقیده وی, آب نیم خورده سگ برای وضو گرفتن اشکالی ایجاد نمی کند اما تماس با شیعه در حین وضو گرفتن وضو را باطل میکند.) (55)


جواز سجده بر مدفوع سگ

بزرگان اهل سنت که شیعه را از سجده بر روی مهر و تربت منع می نمایند,سجده بر مدفوع و فضله سگ را جایز می دانند ! کتاب قواعد الاحکام نقل میکند:ابوحنیفه و یکی از بزرگان چهارگانه اهل سنت سجده نمودن در نماز بر فضله سگ را جایز دانسته است. (56)


سجده با بینی به جای پیشانی !

در کتاب الصراط المستقیم آمده است که: ابوحنیفه جایز می دانست به جای سجده با پیشانی, سجده با بینی را ! (یعنی به جای اینکه پیشانی را روی زمین یا فرش یا مدفوع انسان یا مدفوع سگ بگذارد, نمازگزار می تواند بینی خود را بر زمین یا هر چیز دیگری بگذارد.) (57)


در وضو "ترتیب" شرط نیست !

می دانیم که در وضو شرط اول صحت وضو, ترتیب است. یعنی اول باید صورت راشست, بعد دست راست و دست چپ و مسح سر و مسح دو پا. اما ابوحنیفه و مالک فتوی به عدم وجوب ترتیب بین اعضاء در وضو داده اند.


خروج از نماز با خارج کردن باد معده !!

سلام نماز یعنی گفتن: السلام علیکم و رحمة الله و برکاته و خروج صحیح از نماز. حال ابوحنیفه فتوای دیگری دارد و آن اینکه نمازگزار میتواند به جای گفتن السلام علیکم و رحمة الله و برکاته با خارج ساختن باد از معده از نماز خارج شود.منابع

(4) الایضاح - الفضل بن شاذان الأزدی ص92.

(8) المغنی لابن قدامة 9 / 117

(9) المغنی لابن قدامة:6/430-432

(10)الفقه الإسلامی للزحیلی 7 / 683

(14) المغنی لابن قدامة 7 / 485 ,المغنی لابن قدامة 7 / 485, مناقب الإمام الشافعی ، ص 532

(17) المحلى لابن حزم / ج11 / ص251/ ط دار الفکر بتحقیق أحمد شاکر

(21) المصنف لعبد الرزاق / ج7 / ص 391 / ط المجلس العلمی بتحقیق الأعظمی

(22)المصنف لعبد الرزاق / ج7 / ص 392 / ط المجلس العلمی بتحقیق الأعظمی

(32) طبقات الشافعیة الکبرى/ ج4 / ص43الى ص45 ت263 / ط دار هجرالثانیة 1992

(39) المغنی لابن قدامة: 1 / 70.

(40) المغنی لابن قدامة 11 / 65، رحمة الأمة فی اختلاف الأئمة ، ص 251 (41) المغنی لابن قدامة 11 / 34، المحلى 6 / 87، وذکر الفخر الرازی هذا المسألة فی مناقب الإمام الشافعی ، ص 535 وانتصر للشافعی فیها .

(44) عن الصراط المستقیم 2 / 510، ومنهاج الکرامة ، ص 108، الغدیر 10 / 210 .

(45) ربیع الأبرار للزمخشری 4/24.

(50) قاعدة جلیلة فی التوسل والوسیلة ، ص 73، اقتضاء الصراط المستقیم ، ص 430

(52) سنن کبری بیهقی 1/9, سنن ترمذی 1/147, سنن ابوداود1/121, سنن ابن ماجه 1/135, سنن دارقطنی 1/78, مصنف ابن ابی شیبه 1/25.

(55) الاربعین ص652

(56)قواعدالاحکام 1/118

(57) الصراط المستقیم ص99


  • خاک پای امام رضا (ع)

نمی دونم شما چقدر تو حوزه رسانه یا فضای سایبری فعالیت می کنید اما می دونم که این حوزه مثل لبه تیغ می مونه.باید حواستونو جمع کنید.شاید بظاهر فکر کنید هر چیزی مثلا تو وبلاگم بنویسم که موردی نداره.

اما نه برادر من!خواهر من! اینقدرا هم الکی نیس. حداقل می دونم که عالم محضر خداست.و شهدا بر حقیقت عالم هم شاهدند.

روی صحبت من با اون هاییه که با نیت خالص و پاکی دارند افسریت جنگ نرم بودنشون رو به انجام می رسونند.اما باید هوشیار بود.مثلا تو حوزه سیاست .آدم چقدردلگیر میشه میبینه بعضی براحتی تو روزنامه شون یا تو وب شون یا تو نشریه دانشگاهشون برای اینکه مخاطب پیدا کنند یا محبان شون رو پر رنگ تر کنند بقیه را می کوبونند!

اگر دنبال این سوال هستید که: تو حوزه رسانه (وبلاگ، تلویزیون، رادیو،نشریه دانشگاهی،ایمیل به دوستان،نامه، مجله و....)، چه وقتی وظیفته انتقاد صریح بکنی،چه وقتی باید وچه وقتی غیبت محسوب میشه و کی نمیشه،چگونه حقوق دیگران رو مراعات می کنیم؟ 

برید به ادامه مطلب

  • خاک پای امام رضا (ع)

مومن...!!!

تو راهِ همقدم شدن با خدا اگه دست خدا رو ول کردی....

میتونی برگردی....دورزدن ممنوع نیست...

صدبار اگر توبه شکستی بازآ!

« و إذا سألک عبادی عنی فإنّی قریبٌ أجیب دعوة الداع إذا دعان فلیستجیبوا لی و لیؤمنوا بی لعلهم یرشدون»

هرگاه بندگانم در باره من از تو بپرسند ، پس بگو : من نزدیکم و دعای درخواست کننده را هرگاه مرا بخواند استجابت می کنم ، پس باید بندگان هم مرا اجابت نموده بپذیرند و باید به من ایمان آورند تا راه یابند .
بقره-186  • خاک پای امام رضا (ع)


شادی روح شهید علم الهدی یک صلوات محمدی پسند...........


  • خاک پای امام رضا (ع)